Izdota Ingas Rubenes grāmata Elijas nama garša

2019. gada 21. novembris

"Katra cilvēka dzīvi ietekmē notikumi, kas atnāk, kādu laiku ar mums pavada un tad atkal aiziet. Dažkārt tie apstādina, izaicina un piespiež. Dažkārt iedvesmo, iedrošina un maina. Ne mazāk svarīga ir mūsu atvēršanās, ļaušanās, uzdrīkstēšanās darboties kopā ar tiem. Tā veidojas mūsu dzīves neatkārtojamais raksts. Kā audums, kas vēl nav uzausts līdz galam, kā taka, kas vēl tikai tiek iemīta.

Šī grāmata atspoguļo svarīgu dzīves posmu, kuru uzsākot man nebija ne mazākās nojautas, cik ļoti tas mani mainīs."
Inga Rubene

Inga Rubene ir pedagoģe un autorizēta kontemplācijas skolotāja (Lassalle-Kontemplationsschule via integralis, Šveice). Viņas darbības fokuss ir meditācija un sievietes identitātes atklāšanas jautājumi. Inga Rubene ir pasniedzēja Integrālās izglītības institūtā, taču viņa ilgus gadus vadījusi Elijas nama saimniecību. Tieši Elijas nama izveide ir bijis būtisks pagrieziena punkts Ingas dzīvē. Biedrību Elijas nams un meditāciju, semināru un retrītu telpu iecerēja Ingas vīrs teologs Juris Rubenis, bet veidoja viņi to ciešā sadarbībā, Ingai kļūstot par šī nama sirdi un dvēseli.

Pēc retrītiem Elijas namā cilvēki mājup ved ne tikai garīgo pieredzi un jaunas zināšanas, bet arī neparastas veģetāro ēdienu receptes. Un ne viens vien šo 10 Elijas nama pastāvēšanas gadu laikā ir rosinājis Ingu: uzraksti taču savu recepšu grāmatu!

Tomēr "Elijas nama garša" ir vairāk nekā tikai ēdienu recepšu grāmata. Tās ir Ingas refleksijas par vienu no savām stipruma un miera vietām, par pasaules uztveri, par dabu, par paradoksālo sievietes būtību, kur apvienojas maigums un spēks.

Viņa šķiet tik trausla un maiga. Tomēr kaut kādā neizskaidrojamā veidā arī ļoti stipra. Tāda, kas varētu no karalauka pāri plecam iznest ievainotu kareivi. Vai izšķirīgā brīdī kā nikna lauvene uzbrukt ienaidniekam. Un tad atkal ieslīdēt savā trauslumā.

Agnese Meiere, žurnāls IEVA, 2019.gada 20.novembrī.