Parakstīts līgums par jaunās institūta ēkas būvniecību

2019. gada 12. novembris

Mīļie draugi, esam no visas sirds priecīgi dalīties ar jums ziņā, ka ir noslēdzies 2 gadus garais projektēšanas un saskaņošanas laiks un ir parakstīts līgumu ar UPB holdingu par būvniecības uzsākšanu mūsu ilgi lolotam un izsapņotam projektam, multifunkcionālam ēku kompleksam Ķīpsalā, Ogļu ielā ar unikālu Ulda Pīlēna projektētu arhitektūru.

Projekta attīstītājs un finansētājs ir SIA"Gropius", kas ir Ilzes un Ulda Pīlēnu  izveidots ģimenes fonds.

Plānotais investīciju apjoms ir 4 miljoni eiro un tas tiek 100% privāti finansēts no viņu abu ilgstošā uzņēmējdarbībā nopelnītiem līdzekļiem.

Ar prieku varam informēt, ka ēku komplekss būs pastāvīga mājvieta Integrālās izglītības institūtam -i3, tā būs arī mājvieta latviešu laikmetīgās mākslas plašai kolekcijai un mainīgām izstādēm, kā arī daudzpusīgām kultūras un mākslas pasākumu programmām.

Galvenās ēkas plānojums ir olas formā, izmantojot modernākās betona, stikla un koka tehnoloģijas. Par tās unikalitāti liecinās, piemēram, stikla nesošās kolonnas, automātiski vadāms paceļams centrālās daļas jumts, veidojot ēkas apmeklētājiem iekšpagalma sajūtu, kā arī bezrāmju pašnesošās stikla fasādes un zaļais jumts ar saules baterijām. Kompleksā būs nakšņošanas iespējas vairākdienīgu izglītības un kultūras programmu semināru dalībniekiem. Interjeros varēs redzēt inspirācijas un stilu sintēzes no Japānas, Eiropas, Ziemeļāfrikas, apliecinot integrālās domāšanas filozofiju.

Ēku kompleksa būvniecību plānots pabeigt līdz 2020. gada beigām.

Mums ir patiess prieks dalīties šajā ziņā mūsu valstij un tautai tik nozīmīgā svētku nedēļā.

Zemāk redzams virtuāls ieskats projektā.