Deviņi cilvēka izaugsmes uzdevumi. Tuksneša tēvi un evolucionārā psiholoģija. Seminārs-retrīts.

06.10. — 07.10.2018 Rīga, Tīklu iela 5

Integrālā pieeja mudina atpazīt un ņemt vērā ciešo kopsakarību starp cilvēka esamības fiziskajiem un garīgajiem aspektiem. Domās un iecerēs mēs bieži jūtamies brīvi, spējam viegli un radoši apcerēt vēlamos dzīves un attiecību scenārijus. Kāpēc tik bieži labās ieceres neizdodas īstenot? Kas traucē realizēt mūsu brīvību? Vai mēs jūtamies iekšēji brīvi?

Vērīga ieskatīšanās sevī noved pie secinājuma, ka mūsu psihē darbojas no apzinātās gribas autonomi spēki, kas nemitīgi producē emocijas, vēlmes, domas un tēlus un “dzen” mūs pretī noteiktiem mērķiem, kuri nereti ir pretrunā ar mūsu apzinātajām vēlmēm. Kas ir šie spēki, un kā ar tiem tikt galā?

Jau pirms daudziem gadsimtiem Rietumu garīgajā tradīcijā tika izveidots un aprakstīts jēdziens “kaislība”. Mūsdienu evolucionārā psiholoģija to saistītu ar bioloģiski noteiktajām dziņām (deviņām galvenajām evolucionārajām sistēmām, kuru kopējais mērķis ir cilvēka izdzīvošana fiziskajā līmenī). Ja mūsu bioloģiskās, emocionālās un sociālās vajadzības netiek apmierinātas jēgpilnā veidā vai tiek slimīgi pārspīlētas, rodas dvēseles mokas, kas daudziem ir tik labi pazīstamas: nepiesātināmas vēlmes, bailes, nemiers, dusmas, atkarība no citu viedokļiem utt.

Seminārā gan teorētiski, gan praktiski mācīsimies atpazīt evolucionāro sistēmu darbību sevī – kā tās parādās veselīgā (dzīvības pilnību vairojošā) vai pārspīlētā (kaislību, atkarību, dvēseles mocītāju) formā. Aplūkosim arī galvenos paņēmienus līdzsvara atgūšanai un dvēseles samezglojumu risināšanai. Iegūtās zināšanas palīdzēs labāk saprast sevi un līdzcilvēkus, kā arī skaidrāk apzināties savas garīgās izaugsmes uzdevumus.

Kursa ietvaros tiek piedāvātas lekcijas un apzinātības vingrinājumi.

Mērķauditorija – cilvēki, kurus interesē savas iekšējās pasaules iepazīšana un līdzsvarošana.

Maksimālais dalībnieku skaits – 12 cilvēku.

Kursu vada Indulis Paičs.

Kursa maksa 363 EUR (ieskaitot PVN).

Cenā iekļautas pusdienas un kafijas pauzes.

Kursa dienas kārtība

Sestdiena

9.00                                             Sākums
18.00                                           Noslēgums

Svētdiena

8.00                                             Sākums
14.00                                           Noslēgums