Ievads apzinātības meditācijā. Meditācijas retrīts.

01.06. — 02.06.2019 09:00— 18:00 Rīga, Tīklu iela 5
Iespējams, vārds “meditācija” ir viens no mūsdienās visvairāk lietotajiem vārdiem. Tas var raisīt pamatotu skepsi un reizē arī jautājumu: kāpēc mūsdienu sabiedrībā vērojam pieaugošu interesi par meditāciju?
Regulāra apzinātības meditācijas prakse nereti ir vienīgā viegli pieejamā metode, kas palīdz saglabāt garīgo līdzsvaru sarežģītās attiecību situācijās un saspringtā ikdienas darbā. Mūsu rūpes par iekšējo līdzsvaru, regulāra meditācijas praktizēšana jeb, citiem vārdiem sakot, garīgā higiēna jau sen nav hobijam līdzīgs laika kavēklis, bet gan izdzīvošanas nepieciešamība šī vārda vistiešākajā nozīmē. 
Taču to, ko meditācija īsti nozīmē, var pieredzēt tikai praktizējot.  
Meditācija ir vienīgā mūsu iepriekš izlemtā sistemātiskā darbība, kura būtībā ir nevis mēģinājums kaut ko iegūt, bet vienkārši apzināties, kas notiek un kur mēs atrodamies. Iespējams, tieši tajā slēpjas meditācijas lielākā vērtība.
Sākt apzinātības meditācijas praksi ir vienkārši, bet ne viegli. Pilna apzināšanās prasa skaidru nolūku un mērķtiecīgu disciplīnu, jo spēki, kas darbojas pret pilnu apzināšanos, piemēram, ierastā neuzmanība, ir ļoti spēcīgi. Tie ir spēcīgi tāpēc, ka to saknes slēpjas aiz mūsu parastās apzināšanās sliekšņa. Taču apzinātības prakse ir ļoti jēgpilna, jo tā palīdz saskarties ar tiem eksistences aspektiem, kurus parasti nepamanām. Tāpēc apzinātības meditācija darbojas apgaismojoši un atbrīvojoši. Tā palīdz atvērt acis, dziļāk saprast to, ko parasti neredzam vai kam nepievēršam uzmanību. Tā palīdz pamanīt, no kurienes dzimst mūsu rīcība, un atklāj jaunu veidu, kā autentiski būt mūsu parastajā pasaulē.
Kas ir meditācija? Kas jāņem vērā, sākot to praktizēt? Kā meditācija var palīdzēt iegūt lielāku skaidrību par manu dzīvi?
Kurss paredzēts apzinātības (kontemplatīvās) meditācijas teorētisko un praktisko pamatu apgūšanai.
Tā ietvaros tiek piedāvātas 4 lekcijas un aptuveni 4 stundas meditācijas prakses.
Kursa laikā dalībniekiem jāievēro klusums. Lūdzam izslēgt un nelietot mobilās komunikācijas ierīces.

Mērķauditorija – cilvēki, kas vēlas apgūt meditāciju, apzināšanās un vērības praksi.

Maksimālais dalībnieku skaits – 12 cilvēku.

Kursu vada Juris Rubenis un Indulis Paičs.

Kursa maksa 363 EUR (ieskaitot PVN).

Cenā iekļautas vieglas brokastis, pusdienas (no restorāna “Le Dome”) un kafijas pauzes ar uzkodām.

Kursa dienas kārtība

Sestdiena

9.00     Sākums
18.00   Noslēgums

Svētdiena

8.00     Sākums
17.00   Noslēgums

Norises vieta: Rīga, Tīklu iela 5