Divi jauni videokursi

2020. gada 11. decembris

Mūsu mājaslapas sadaļā VIDEO KURSI pievienoti divi jauni kursi:

I. Vai iztēle var palīdzēt labāk saprast realitāti? Videokurss četrās daļās.

Kursu vada Indulis Paičs.

Mūsdienās daudzi cilvēki ir kritiski pret darbu ar iztēli, uzskatot to par neauglīgu un bezjēdzīgu “fantazēšanu”. Taču jāatceras, ka vingrināta iztēle ir ārkārtīgi vērtīgs instruments. Pasaules lielākie mākslinieki, rakstnieki, skolotāji un zinātnieki no citiem cilvēkiem atšķīrās galvenokārt ar savu īpaši bagāto iztēli. Viņi spēja iztēloties un “redzēt” vairāk nekā citi.

Iztēle var kļūt par svarīgu uztveres “orgānu”.

Darbs ar iztēli saistīts ar nolaišanos bezapziņas dzīlēs, lai mijiedarbotos ar to psihes satura daļu, kas pārsniedz mūsu ego vai ikdienišķo, nepaplašināto apziņu. K. G. Junga sekotāji šo metodi pazīst kā aktīvās iztēles tehniku. Darbā ar iztēli ļaujam tēliem dzimt no kolektīvās bezapziņas dzīlēm.

Cilvēks ir grandioza pasaule, mentālā prasme nespēj uztvert visu mūsos notiekošo. Te mums var palīdzēt kas alternatīvs. Piemēram, iztēle. Aktīvā iztēle ir cits veids kā ar sevi veidot dialogu un uztvert sevī notiekošo. Katrs cilvēks ir spējīgs attīstīt savas iztēles prasmes.

Daudzi cilvēki mūsu kultūrā nezina, kā strādāt ar iztēli. Iesākumā var būt ļoti grūti izveidot saikni ar saviem dziļajiem tēliem. Iespējams, pārāk ilgs laiks dzīvē ir pavadīts, paļaujoties tikai uz analītisko domāšanu, vai varbūt bērnībā kāds mums iemācījis, ka aizrauties ar iztēli ir bīstami, slikti un muļķīgi. 

Taču visdažādākajās reliģijās un tradīcijās ir metodes, kas izmanto darbu ar iztēli kā vienu no nozīmīgākajiem cilvēka izaugsmi un pārveidi rosinošiem instrumentiem (piemēram, kristietībā tie ir daudziem pazīstamie Ignācija Lojolas “garīgie vingrinājumi”, dabas reliģijās – “dvēseles ceļojumi”). Semināru veido lekcijas un vingrinājumi.

Kurss sastāv no četrām 135 min. garām daļām.

Kopīgas garums - 9 stundas.

Mērķauditorija – cilvēki, kurus interesē savas iekšējās pasaules iepazīšana un līdzsvarošana.

Kursa maksa  48.40 EUR (ieskaitot PVN 21%).

 

II. Vadītāju lēmumu pieņemšana neskaidrībā. Videolekcija. 

Lekciju lasa Ulda Pīlēna 

Kā Jūs un Jūsu komanda jūtas, kad pieņem lēmumus, nezinot atbildes uz jautājumiem?

Katra lielā krīze parasti ir lielāka par iepriekšējo lielāko krīzi, un zināšanas par iepriekšējās krīzes vēsturi tikai nosacīti var palīdzēt jaunajā krīzes situācijā. Uldis Pīlēns

Galvenās lekcijas tēmas:
- Ar ko riskējam, izdarot secinājumus, balstoties uz iepriekšējām krīzēm?
- Šobrīd atliekamie un steidzami pieņemamie lēmumi.
- Lēmumu pieņemšana, balstoties nākotnē un darbinieku iesaiste tajā.
- Šaubu un padomu izvērtēšanas labumi.
- Lēmumu pieņemšana, ja uz jautājumiem šobrīd nav atbilžu.
- Padomi jaunas rutīnas ieviešanai nenoteiktības apstākļos.

Lekcijas noslēgumā Uldis Pīlēns atbild uz tiešsaistes dalībnieku jautājumiem.

Pieredzējis vadītājs dalās ar savu redzējumu, ieteikumiem, pārdomām. Lekcija tika lasīta tiešsaistē 2020.gada 19.jūnijā, to noskatījās vairāk nekā 1600 skatītāju. Taču lekcijā aplūkotās tēmas nebūt nav zaudējušas svaigumu, tieši otrādi, tās kļuvušas vēl aktuālākas.

Lekcijas garums 110 minūtes.

Mērķauditorija – visu līmeņu vadītāji.
Kursa maksa  18.15 EUR (ieskaitot PVN 21%).