Piecas grāmatas

Inga Rubene • 2020. gada 17. marts

Šīs grāmatas ir mani gan izklaidējušas, gan likušas ieskatīties sevī. Plašajā grāmatu klāstā reizēm ir grūti orientēties, tādēļ esmu pateicīga tiem, kas laiku pa laikam iesaka kādu labu grāmatu. Es ieteiktu izlasīt šīs:

Reičela Džoisa. Mis Kvīnijas Henesijas mīlas dziesma

Aizkustinošs romāns soli pa solim atklāj mis Kvīnijas Henesijas lielo noslēpumu. Viņa ir ilgi glabājusi kādu savas dzīves epizodi, kuru beidzot vēlas izstāstīt, atbrīvoties no tās, atklāt sevi un pateikt VISU – neko nenoklusējot. Viņai ir grūti to atklāt, tas prasa lielu uzdrīkstēšanos.  Taču vispārsteidzošākās un mani visvairāk saviļņojošās ir stāsta beigas, kurās atklājas viņas (un, iespējams, mūsu visu) dzīves vislielākais noslēpums.

Elifa Šafaka. Četrdesmit vārtu uz mīlestību

Autore šajā grāmatā izstāsta divus stāstus. Ellai, trīs bērnu mātei, ir jāuzraksta recenzija par nepazīstama autora romānu, kas vēsta par klejojošu senlaiku filozofu Šamsu un dzejnieku Rūmī.

Lasot Ella piedzīvo, ka grāmata sāk lasīt viņu pašu. Viņa pieredz dziļu rezonansi, uzdrošinās sev uzdot neērtus jautājumus, kas galu galā viņai ļauj kļūt patiesai pret savu dzīvi un nonākt pie nozīmīgiem secinājumiem.

Dženifera Klementa. Lūgšanas par nolaupītajām

Satriecošs, ar iejūtību un mīlestību izstāstīts stāsts par Meksikas nomales ciemu meiteņu bailēm nonākt narkobaronu seksa verdzībā. Stāsts par draudzību, izdzīvošanas prasmi un ilgām pēc skaistākas nākotnes.

Jānis Lejiņš. Vīrieša sirds

Labsirdīga ironija un vēstures nopietnība cieši savijas kopā un rada nedaudz sirreālu, jautri skarbu stāstu par vairāku cilvēku neticamajiem piedzīvojumiem tālajā 1939.gadā kādā mazā Latvijas pilsētiņā. Viegli lasāma grāmata, kas tomēr mudina domāt par cilvēku veikto izvēļu sekām un situācijām, kurās jāmācās dzīvi vienkārši pieņemt tādu, kāda tā ir.

Pīters Meils. Gads Provansā

Aizrautīgs, asprātīgs stāsts par angļu pāri, kas iegādājušies divsimtgadīgu namu Provansā, strādā pie tā atjaunošanas, bauda lauku dzīvi, attiecības ar ciematiņa iedzīvotājiem un īpaši – ēdienus un vīnus. Ar mīlestību un vieglu humoru autors attēlo gada laikā pieredzēto un ļauj lasītājam kopā ar viņu izbaudīt franču dzīves vieglumu un dzīvesstilu.