Pusmūža krīze: mans ienaidnieks vai draugs? Dzīves stadijas, pārejas, krīzes kā mūsu izaugsmes iespējas. Darbseminārs (pārcelts no 25.04.-26.04.2020.)

17.10. — 18.10.2020 08:30— 17:30 Riga Islande Hotel, Ķīpsalas iela 2, Rīga, LV-1048; www.islandehotel.lv

Diemžēl valstī izsludinātā karantīna mums liedza noturēt semināru paredzētajā laikā. Tomēr mēs neesam atmetuši cerību noturēt semināru sākotnēji paredzētajā klātienes formā.  Protams, mēs visi apzināmies, ka šobrīd neviens nevar prognozēt situācijas attīstību Latvijā un pasaulē. Mēs ļoti ceram, ka situācijai nedaudz normalizējoties, mēs varētu semināru noturēt gada otrajā pusē – 17.-18.oktobrī.

Ja epidemioloģiskā situācija Latvijā pasliktināsies, mēs piedāvāsim semināru tiešsaistē ZOOM platformā, tomēr ļoti ceram, ka varēsim tikties klātienes seminārā, kas, protams, ir pati piemērotākā forma, lai seminārs varētu Jums sniegt labāko iespējamo ieguvumu.

  Ja  ir kādi precizējoši jautājumi, lūdzu rakstiet mums uz e-pastu: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

 ***

Kāpēc pusmūžā daudziem no mums kļūst tik slikti? Kāda ir pusmūža krīzes jēga?

Šī pāreja dzīves vidū paver mums sāpīgu, bet unikālu iespēju pārvērtēt priekšstatus pašiem par sevi. Šajā laikā mums rodas iespēja izvērtēt savu dzīvi un uzdot biedējošo, bet vienmēr atvieglojošo jautājumu: kas es esmu, ja mani atdala no manas biogrāfijas un manis pildītajām lomām?

K. G. Jungs uzskata, ka pusmūža krīze ir likumsakarīga, dabiska un nepieciešama katra cilvēka dzīves izaugsmes stadija. Ja krīzes nav, tiek kavēta mūsu attīstība. Dzīves pusmūža krīzes satricinājumi ir apliecinājums tam, ka mūsu psihe ir vesela un spējīga uz pārmaiņām.

Pusmūža krīze ir dvēseles sacelšanās, kuras mērķis ir atrast jēgu, dziedināšanu un viengabalainību. Līdz dzīves vidum mēs nereti dzīvojam nevis savu, bet citu izdomātu vai diktētu dzīvi. Tāpēc šī sāpīgā pieredze var kļūt par pašu nozīmīgāko un mainošāko notikumu visā mūsu dzīvē.

Dzīve ir dialektisks process, kas ietver nepārtrauktu miršanu un atdzimšanu. Cilvēks ir psiholoģiski nolemts tam, ka viņa vecajam es ir jānomirst un tā vietā jānāk jaunam.

Cilvēks dzīves vidū ne tikai var mainīties, bet tas ir viņa galvenais uzdevums.

Kādi orientieri un prakses var palīdzēt šķērsot pusmūža krīzi? Vai es varu palīdzēt to šķērsot arī citiem?

 

Ieteicams kopā ar šādiem semināriem: Meditācija kā dzīves līdzsvarošanas māksla, Emocionālā līdzsvara attīstīšana un nostiprināšana, Ko nozīmē uzticēties sev?, Darbs ar ēnu un dvēseles ievainojumiem.

Mērķauditorija – cilvēki, kurus interesē savas iekšējās pasaules iepazīšana un līdzsvarošana. Maksimālais dalībnieku skaits – 12 cilvēku.

Kursu vada Indulis Paičs un Juris Rubenis.

Kursa maksa 363 EUR (ieskaitot PVN).

Cenā iekļautas vieglas brokastis, pusdienas no restorāna “Mākonis un kafijas pauzes ar uzkodām.

Kursa dienas kārtība

Sestdiena: 8:30 – 17:30

Svētdiena: 8:30 – 17:00

 

Norises vieta: Riga Islande Hotel, Ķīpsalas iela 2, Rīga, LV-1048; www.islandehotel.lv

Brīvu vietu nav

Ja visas vietas tuvākajā pusgadā jau rezervētas, jums ir iespēja pieteikties uz vietām, kas varētu atbrīvoties kāda dalībnieka atteikuma dēļ. Interesentiem piedāvājam aizpildīt anketu “gaidītāju sarakstā”.

Rindas kārtībā jums tiks piedāvāta kāda no brīvajām vietām.

Pieteikties