Augot pretī savu iespēju virsotnēm

2022. gada 27. jūnijs

Apgāds Zvaigzne ABC izdevis Integrālās izglītības institūta direktora, teologa un sabiedriskā darbinieka Jura Rubeņa runu izlasi "Augot pretī savu iespēju virsotnēm". Krājumā apkopotas nozīmīgākās runas, no kurām dažas sacītas Latvijai īpaši izšķirošos brīžos. Jāpiemin kaut vai J.Rubeņa runa LTF 2.kongresā 1989.gadā un sacītais Latvijas tautas manifestācijā 1991.gada 13.janvārī. Izlasē iekļauta arī runa, kuru J.Rubenis sacīja pagājušā gada augustā, saņemot pirmo Valstiskuma balvu.

Kā raksta grāmatas sastādītāji:

"Augot pretī savu iespēju virsotnēm" ir nozīmīgāko Jura Rubeņa teikto runu izlase. Lasot grāmatā apkopotās runas, paveras unikāla iespēja izsekot gan paša Jura Rubeņa personības, gan Latvijas valsts attīstībai pēdējo 35 gadu laikā.

"Valsts ir milzīga dāvana, milzīga iespēja, milzīgs uzdevums. Vienlaikus katra valsts ir ļoti trausls veidojums. To mūsdienu pasaulē pamanām aizvien skaidrāk. Šķiet, pašas stabilākās valstis var negaidīti sašūpoties, un mēs, neticēdami savām acīm, ieraugām, cik trauslas tās piepeši atklājas. 
Katra valsts ir atkarīga no cilvēku prasmes sadarboties. Bet prasme sadarboties izriet no mūsu dvēseles prasmēm. 
Tāpēc vislabākais, kā mēs varam palīdzēt sev un savai valstij, ir darīt visu, lai mēs augtu pretī savu iespēju virsotnēm. Visos iespējamos veidos. Uz to, manuprāt, vienmēr mudina labs garīgums.
Šīs virsotnes ir kaut kur tepat. Ļoti, ļoti tuvu. Mūsos."

Šos vārdus J.Rubenis sacīja 2021.gada 21.augustā Rīgas pilī tūdaļ pēc Valstiskuma balvas saņemšanas.