Brīnums, vārdā “mēs”. Kādas iespējas piedāvā kolektīvā inteliģence, un kā to apgūt? Seminārs vadītājiem.

20.10.2021 08:30— 17:00 Riga Islande Hotel, Ķīpsalas iela 2, Rīga, LV-1048; www.islandehotel.lv

Ierastais vārds “mēs” tiešām var kļūt par brīnumu, jo cilvēku attiecībās slēpjas milzīgs izaugsmes potenciāls, kas bieži paliek nepamanīts un tāpēc neizmantots.

Pēdējā desmitgadē ir dzimusi jauna izpratne par kolektīvās sadarbības iespējām. Taču spert sarežģīto soli no vecā, nomācošā kolektīvisma uz “jauno mēs” nav viegli. Stāsts nav par apvienošanos pragmatiskās interešu grupās, kas nepieciešama, lai izdzīvotu. Jautājums ir tāds: kā apgūt savus dzīļu resursus un kā šajā dimensijā satikties ar citiem cilvēkiem? Tikai tā var veidoties jauna veida kopības. Daudzi pētījumi rāda, ka atvērta, patiesa un jēgpilna sadarbība nelielā grupā sniedz pārsteidzoši mainošus un katra cilvēka prasmes paplašinošus rezultātus.

Citiem vārdiem sakot, mēs varam apgūt kolektīvas attiecības, kas ļauj katram atsevišķi sasniegt tādu izaugsmi, līdz kādai vienatnē būtu grūti nonākt, un visiem kopā īstenot kvalitatīvu radošuma lēcienu.

Kolektīvā inteliģence var kļūt par lēcu, kas pastiprina katra atsevišķā cilvēka jaudu, taču to var arī izmantot, lai vairāku cilvēku grupa iemācītos “saslēgties” tādā veidā, ka kopīga uzdevuma risināšanai apvieno visu dalībnieku augstākās spējas.

Kā iegūt kolektīvo inteliģenci? Kā mācīties jaunus attiecību modeļus? Kā nebaidīties atvērties? Kā pārvarēt nepatiku pret “darbu grupā”? Kā apgūt tādu kolektīvās sadarbības veidu, kas nevienu neapspiež, bet ļauj kopīgi sasniegt maksimālo jaudu, lai īstenotu dzīves uzdevumus? Ko nozīmē O. Šarmera radītais jēdziens “kolektīvais ķermenis”?

Kā veidot jaudīgas sadarbības grupas personiskās dzīves vai organizāciju izaicinājumu risināšanai? Kādas vēl neizzinātas un neapgūtas iespējas slēpj vienkāršas cilvēciskās attiecības? Kā mēs varam palīdzēt cits citam augt, nevis traucēt dzīvot?

 

Mērķauditorija – dažādu līmeņu vadītāji, kas gatavi inovatīvu metožu apgūšanai.

Maksimālais dalībnieku skaits – 20 cilvēku.

Kursu vada Uldis Pīlēns un Juris Rubenis.

Kursa maksa 363 EUR (ieskaitot 21% PVN).

Cenā iekļautas vieglas brokastis, pusdienas un kafijas pauzes ar uzkodām.

Kursa dienas kārtība

Sākums: trešdien, 8:30

Noslēgums: trešdien, 17:00

 

Šis seminārs ir “zaļā režīma” publiskais pasākums, lai tajā piedalītos nepieciešams uzrādīt QR kodu par pilnu vakcināciju vai izslimotu Covid-19.

Norises vieta: Riga Islande Hotel, Ķīpsalas iela 2, Rīga, LV-1048; www.islandehotel.lv

Brīvu vietu nav