Neredzamā dzīves teritorija. Cilvēka garīgās izaugsmes principi, modeļi un ceļa kartes. Meditācijas retrīts cilvēkiem ar meditācijas pieredzi.

28.04. — 30.04.2023 18:00— 13:30 garīgo prakšu centrs Stacija, Ventspils novada Lūžņas ciems, www.stacija.lv

Kā orientēties dzīves neredzamajā teritorijā – savas dvēseles telpā? Kas var mums palīdzēt atrast savu vietu, savu “ekoloģisko nišu” (B. Plotkins) jeb dzīves jēgu?

Laimīgā kārtā mēs neesam pirmie, kas dodas savas iekšējās pasaules izziņas ceļā. Pirms mums to mērojuši jau daudzi drosmīgi vīrieši un sievietes dažādos laikmetos un kultūrās. Viņi mums atstājuši dažāda veida kartes, kuras mēdz dēvēt par jēgas kartēm. Tās apraksta garīgās izaugsmes ceļu dažādos veidos.

Ne vienmēr ir viegli apgūt un saprast to valodu un apzīmējumus.

Jēgas kartes izmanto simbolus, metaforas, mītus, stāstus, lai iezīmētu dzīves neredzamo teritoriju, kas nereti ir svarīgāka par redzamo.

Retrīta lekcijas veltītas senajām un modernajām jēgas kartēm, dzīves izaugsmes modeļiem un svarīgiem principiem, sākot ar senajiem mītiem un beidzot ar Kena Vilbera radīto integrālo teoriju. Ieskatīsimies jēgas kartēs, kuru autori ir Otto Šarmers, Ričards Rors un Bils Plotkins.

Taču pats svarīgākais ir atcerēties, ka jēgas karšu un svarīgu dzīves principu pazīšana palīdz mums orientēties, taču neaizstāj reālo dzīves teritoriju un nepārvietojas mūsu vietā. Tāpēc nepieciešamas garīgas prakses, piemēram, meditācija, kas palīdz zināšanas pārvērst konkrētā darbībā.

Šajā kursā nav paredzēta iepazīstināšana ar meditācijas pamatprincipiem, tāpēc tajā aicināti piedalīties cilvēki, kas apmeklējuši meditācijas ievadkursus un pazīst šo garīgo praksi. Retrīta galvenais uzsvars ir uz meditācijas prakses dziļāku apgūšanu un izkopšanu.

Retrīta laikā dalībniekiem jāievēro klusums. Mobilo komunikācijas ierīču lietošana nav atļauta.

Kursa ietvaros paredzēta arī īsa individuāla saruna ar kursa vadītāju, vairākas lekcijas un aptuveni piecas stundas, kas veltītas meditācijas praksei.

Mērķauditorija: cilvēki ar meditācijas pieredzi, kurus interesē savas iekšējās pasaules iepazīšana un līdzsvarošana.

Maksimālais dalībnieku skaits – 20 cilvēku.

Kursu vada Juris Rubenis.

Norises vieta: garīgo prakšu centrs Stacija, Ventspils novada Lūžņas ciems, www.stacija.lv

Kursa maksa 399,30 EUR (ieskaitot 21 % PVN).

Cenā iekļautas 6 ēdienreizes un nakšņošana (2 naktis) vienvietīgās istabās.

Kursa darba kārtība

Piektdiena

18.00                            Sākums

Svētdien

13.30                            Noslēgums

Norises vieta: garīgo prakšu centrs Stacija, Ventspils novada Lūžņas ciems, www.stacija.lv

Brīvu vietu nav