Tuksneša tēvi un mūsdienas. Klusums, vērība, vienatne – joprojām aktuāli sevis iepazīšanas rīki. Meditācijas retrīts cilvēkiem ar meditācijas pieredzi

06.05. — 08.05.2022 18:00— 13:30 garīgo prakšu centrs StacijaLV, Ventspils novada Lūžņas ciems, www.stacija.lv

Viena no interesantākajām, radošākajām, paradoksālākajām un noslēpumainākajām kristietības vēstures parādībām ir 3.–5. gadsimta fenomens, ko mēdz saukt par tuksneša tēvu (un māšu) kustību.

Vīrieši un sievietes, dodamies tuksnesī, uzsvēra dzīvesveida praksi, psiholoģiski vērīgas lūgšanas metodi un garīgumu, kas palīdz savienoties ar dievišķo. Daudzi no šiem cilvēkiem sasniedza iekšējās pieredzes dzīļu noslēpumus.

Tuksneša tēvu un māšu tradīcija ir senāka par dogmatiku. Ticība vispirms bija dzīvesveids un tikai tad – uzskatu sistēma. Tā kā tuksneša vientuļnieki bieži bija formāli neizglītoti, viņi stāstīja stāstus, mācot par tādiem būtiskiem jautājumiem kā vecais cilvēks (ego), mīlestība, tikumi, miers, dievišķā savienošanās, jaunais cilvēks, iekšējā brīvība un garīgā prakse. Viņi centās atrast savu īsto patību, ko sauca par “dzīvi Kristū”.

Tuksneša mistiķi vairāk fokusējās uz , nevis uz kas. Viņi līdzinājās kristietības zen budistu mūkiem. Viņu sacītais atgādina koānus, ko nav iespējams saprast ar racionālo, loģisko prātu.

K.G. Jungs raksta, ka ikvienā cilvēkā mājo vientuļnieka arhetips, proti, dziļa vajadzība regulāri (vismaz laiku pa laikam) atrasties vienatnē un klusumā. Tāpēc tuksneša tēvu un māšu laikmets vēsta par kaut ko ikvienam cilvēkam atpazīstamu.

Šī tradīcija piedāvā bagātīgu materiālu par Dieva mistērijas pieredzēšanu ar kontemplācijas palīdzību.

Tāpēc nav iespējams tuvoties tuksneša tēvu un māšu fenomenam, ignorējot praksi. Retrītā mācīsimies uztvert viņu mācību ar viņu izmantotās metodes – kontemplatīvās meditācijas – palīdzību.

Šī kursa ietvarā nav paredzēta iepazīstināšana ar meditācijas pamatprincipiem, tāpēc tajā aicināti piedalīties cilvēki, kas apmeklējuši meditācijas ievadkursus un pazīst šo garīgo praksi.

Retrīta galvenais uzsvars ir uz meditācijas prakses dziļāku apgūšanu un izkopšanu.

Kursa ietvaros paredzēta arī īsa individuāla saruna ar kursa vadītāju, vairākas lekcijas un aptuveni piecas stundas, kas veltītas meditācijas praksei.

Mērķauditorija: cilvēki ar meditācijas pieredzi, kurus interesē savas iekšējās pasaules iepazīšana un līdzsvarošana.

Maksimālais dalībnieku skaits: 20 cilvēku.

Kursu vada Juris Rubenis.

Norises vieta: garīgo prakšu centrs StacijaLV, Ventspils novada Lūžņas ciems, www.stacija.lv

Kursa maksa 399,30 EUR (ieskaitot 21 % PVN).

Cenā iekļautas 6 ēdienreizes un nakšņošana (2 naktis) vienvietīgās istabās.

Kursa dienas kārtība

Piektdiena

18.00                                           Sākums

Svētdien

13.30                                           Noslēgums

Norises vieta: garīgo prakšu centrs StacijaLV, Ventspils novada Lūžņas ciems, www.stacija.lv

Brīvu vietu nav