Vai iztēle var palīdzēt labāk saprast realitāti? Aktīvās iztēles metodes pielietošana cilvēka izaugsmes ceļā.

21.03.2020 08:30— 17:30 Rīga, Tīklu iela 5

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas stāvokli un ievērojot tā ietvaros nepieciešamos piesardzības pasākumus, informējam, ka uz laiku Integrālās izglītības institūtā esam atcēluši visus pasākumus un seminārus.

 Mēs sekosim līdzi notikumu attīstībai un ceram, ka drīzumā varēsim informēt par jauniem (pārceltiem) semināru norises laikiem.

Ja vēlaties, lai Jūsu iemaksātā nauda par pārcelto semināru tiktu atgriezta, lūdzu, informējiet mūs, un nedēļas laikā pēc Jūsu lūguma saņemšanas, to pārskaitīsim uz rēķinā norādītā maksātāja kontu.

 Ja  ir kādi precizējoši jautājumi, lūdzu rakstiet mums uz e-pastu: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Mūsdienās daudzi cilvēki ir kritiski pret darbu ar iztēli, uzskatot to par neauglīgu un bezjēdzīgu “fantazēšanu”. Taču jāatceras, ka vingrināta iztēle ir ārkārtīgi vērtīgs instruments. Pasaules lielākie mākslinieki, rakstnieki, skolotāji un zinātnieki no citiem cilvēkiem atšķīrās galvenokārt ar savu īpaši bagāto iztēli. Viņi spēja iztēloties un “redzēt” vairāk nekā citi.

Iztēle var kļūt par svarīgu uztveres “orgānu”.

Darbs ar iztēlisaistīts ar nolaišanos bezapziņas dzīlēs, lai mijiedarbotos ar to psihes satura daļu, kas pārsniedz mūsu ego vai ikdienišķo, nepaplašināto apziņu. K. G. Junga sekotāji šo metodi pazīst kā aktīvās iztēles tehniku. Darbā ar iztēli ļaujam tēliem dzimt no kolektīvās bezapziņas dzīlēm.

Daudzi cilvēki mūsu kultūrā nezina, kā strādāt ar iztēli. Iesākumā var būt ļoti grūti izveidot saikni ar saviem dziļajiem tēliem. Iespējams, pārāk ilgs laiks dzīvē ir pavadīts, paļaujoties tikai uz analītisko domāšanu, vai varbūt bērnībā kāds mums iemācījis, ka aizrauties ar iztēli ir bīstami, slikti un muļķīgi. 

Taču visdažādākajās reliģijās un tradīcijās ir metodes, kas izmanto darbu ar iztēli kā vienu no nozīmīgākajiem cilvēka izaugsmi un pārveidi rosinošiem instrumentiem (piemēram, kristietībā tie ir daudziem pazīstamie Ignācija Lojolas “garīgie vingrinājumi”, dabas reliģijās – “dvēseles ceļojumi”). Seminārā paredzētas lekcijas un vingrinājumi.

Ieteicams kopā ar šādiem semināriem: Meditācija kā dzīves līdzsvarošanas māksla, Emocionālā līdzsvara attīstīšana un nostiprināšana, Ko nozīmē uzticēties sev?

Mērķauditorija – cilvēki, kurus interesē savas iekšējās pasaules iepazīšana un līdzsvarošana.

Maksimālais dalībnieku skaits – 12 cilvēku.

Kursu vada Indulis Paičs.

Kursa maksa 181,50 EUR (ieskaitot PVN).

Cenā iekļautas vieglas brokastis, pusdienas no restorāna “Mākonis un kafijas pauzes ar uzkodām.

Kursa dienas kārtība

Sestdiena: 8:30 – 17:30

Norises vieta: Rīga, Tīklu iela 5

Brīvu vietu nav